Dekoracje stołów – winietki, menu, zawieszki i wiele innych

Dekoracje stołów – winietki, menu, zawieszki i wiele innych

Dekoracje na stołach to elementy, które pozwolą nadać styl i charakter całemu weselnemu przyjęciu. Dekoracje na stół obejmują nie tylko kwiaty, bieżniki i elegancką zastawę, ale całą papeterię ślubną. Stoły to miejsca przy których goście spędzą jeśli nie większość wesela, to przynajmniej znaczną jego część. Będą tam nie tylko spożywać posiłki, ale również wymieniać zdania na temat uroczystości, wspominać i bawić się podczas wznoszenia toastów. Wiele Par Młodych chce, aby stoły wyglądały w tym dniu wyjątkowo okazale. Ma to swoje uzasadnienie – suto zastawione stoły podczas przyjęcia, mogą być oznaką późniejszego dobrobytu w małżeństwie. Oprócz estetyki dań i roślinności bardzo duże znaczenie mają spersonalizowane elementy dekoracyjne, w tym: winietki weselne, menu weselne, zawieszki na alkoholksięga gości czy plan stołów i ich numeracja.

Winietki weselne

Winietki weselne pełnią nie tylko praktyczną, ale również estetyczną funkcję. Z jednej strony porządkują miejsca gości przy stole, a z drugiej strony są miłym elementem, gdy wyróżniamy każdego z imienia i nazwiska. To niewielki detal, który jednak może stanowić piękną ozdobę i uzupełnienie pozostałych elementów wystroju. Winietki powinny korespondować z resztą elementów i zawierać ten sam motyw przewodni, krój czcionki czy kolorystykę. Winietki pozwalają Parze Młodej na swobodne zaplanowanie usadzenia gości przy weselnych stołach. Można ustawić je przed każdym talerzykiem.

Menu weselne

Można wybrać dwa warianty wydrukowanego menu – może to być karta ułożona na talerzyku lub menu stojące. Warto rozważyć czy każdy z gości otrzyma menu dla siebie czy przeznaczymy jeden spis dań na jeden stolik (w przypadku okrągłych stołów) czy jeden na kilka osób (w przypadku klasycznego podłużnego ustawienia prostokątnych stołów). Oprócz spisu dań (tych ciepłych i przystawek, spisu alergenów, składników potraw) można umieścić na menu godziny podania, co pozwoli zorientować się gościom, kiedy warto opuścić parkiet i udać się na ciepły posiłek.

Zawieszki na alkohol

Alkohol w różnej postaci to w większości nieodłączny element wesela. Zawieszki na wódkę mogą zostać umieszczone na sznureczku, żyłce lub posiadać otwór do zawieszenia na szyjce butelki. Na zawieszkach można umieścić imiona Pary Młodej, datę ślubu, a także krótki wierszyk, maksymę lub toast, zachęcający do wypicia za zdrowie nowożeńców. Zawieszki mogą wprowadzić gości w wesoły nastrój i skutecznie zachęcić do zabawy.

Księga gości

Księgi gości coraz bardziej zyskują na popularności. To jedna z lepszych pamiątek dla Pary Młodej, która z chęcią będzie wracała do szczęśliwych, weselnych chwil. Każda osoba, która uczestniczyła w przyjęciu, może wpisach się do księgi pozostawiając po sobie życzenia pomyślności, dobre rady, czy zwyczajne kilka ciepłych słów na nowej drodze życia. Księgę najlepiej położyć w widocznym miejscu na sali, ale na tyle komfortowym, by każdy gość miał pewną prywatność podczas dokonywania wpisu. Warto poprosić osobę odpowiedzialną za muzykę – wokalistę zespołu czy DJa o przypomnienie gościom, że Para Młoda pozostawiła do ich dyspozycji księgę gości i będzie bardzo zadowolona jeśli znajdzie w niej jak najwięcej wpisów.

Plan stołów i numeracja

Plan stołów weselnych to element, który powinien znaleźć się zaraz na progu sali weselnej. Pozwala on uniknąć chaosu i niepotrzebnego zamieszania podczas zajmowania miejsc przez gości. Każdy z nich szybko zajmie swoje miejsce, bez niepotrzebnego krążenia po sali. Plan powinien znajdować się na utwardzonej tablicy, najlepiej na stojaku. Numeracja stołów w przypadku wyboru tych okrągłych powinna znajdować się na środku i być zwrócona w kierunku do wejścia na salę. Numery mogą znajdować się na stojaku z ozdobną nóżką lub podobnie jak winietki być samodzielnie postawione na stołach.

Winietki na serwetki i sztućce

Podczas tak ważnego wydarzenia jak ślub, warto postawić na 100% personalizację. Coraz większą popularnością cieszą się wśród papeterii winietki na serwetki. Mogą one wystąpić w formie nadruku lub stanowić dodatkowy element, który można będzie zdjąć i zachować na pamiątkę. Podobnie możemy zadbać o dodatkowy element jakim są kieszonki na sztućce. Podobnie i na nich może znaleźć się spersonalizowany napis lub motyw przewodni dominujący na sali weselnej.

Czym się kierować wybierając dodatki?

Wszystkie te elementy warto wybrać w połączeniu z wcześniej zakupionymi zaproszeniami. Wiele sklepów oferuje całą papeterię ślubną, w tym zaproszenia i wyżej wymienione elementy w wybranej, spójnej stylistyce. Wybór całego pakietu papeterii powoli oszczędzić czas na przeglądanie poszczególnych elementów, a jednocześnie zapewni spójność wszystkich dodatków. Warto wcześniej o tym pomyśleć, już na etapie wyboru zaproszeń weselnych. Uprzednio wybrany motyw, styl i kolorystyka powinny powtórzyć się w pozostałych elementach dekoracyjnych na stole. Tego typu komplety zawierające zaproszenia, menu, winietki weselne i zawieszki na alkohol można znaleźć w sklepie internetowym Dodatki Weselne Aureli.pl.

Udostępnij ten wpis

Powiązane produkty

Białe Róże Winietki Weselne

1,15 zł

Bordowe Kwiaty - Naklejka na pudełko z ciastem

7,50 zł

Geometryczne Róże - Pudełko na Placki i Ciasta Weselne

3,99 zł

Greenery - Pudełko na Placki i Ciasta Weselne

3,99 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.